Dijital Dönüşüm

İş Dünyasında Başarılı Olmanın Temel Kuralları Yeniden Yazılıyor Ve Ilk Kural Dijitalleşmek!

KoçSistem olarak her geçen yıl gündemimizde daha fazla yer ayırdığımız dijital dönüşüm, kurumsal hayatı tepeden tırnağa, hem de önceki değişim başlıklarından çok daha hızlı biçimde değiştiriyor. Dijital dönüşüm ve mega trendler önümüzde sınırsız bir dünya yaratıyor.

Siz değerli iş ortaklarımızı, yepyeni fırsatlarla dolu bu akıllı dünyadan hemen şimdi, gerçek teknolojiyi yaşayarak faydalanmaya davet ediyoruz!

KoçSistem akıllı dünyasını keşfedin!

Gerçek Teknoloji Şimdi

GÜVENLİK

Giderek daha da dijitalleşen dünyada siber güvenlik tehditleri de hızla artıyor. Milyonlarla ifade edilen siber güvenlik vakaları güvenlik teknolojilerinin önemini bir kez daha hatırlatıyor.

Sistem, cihaz ve uygulama güvenliğini uçtan uca ele alınması, Güvenlik Operasyon Merkezi gibi yapılarla 7/24 izleme ile proaktif güvenlik önlemleri sayesinde verilerin ve sistemlerin güvence altına alınması, dijital dönüşüm sürecini yönetirken nasıl güvende olacağız sorusunun yanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

KoçSistem olarak, uzman güvenlik ekibi ve uçtan uca güvenlik çözümlerimizin yanı sıra, dijital dönüşüm sürecinde siber güvenliğe ayrıca önem veriyor ve güvenlik stratejisinin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz.

  

AKILLI ÜRETİM

Akıllı üretim dijital dönüşüm süreçlerinin en hızlı katma değer üretebilecek alanlarından biri.

Üreticilerin karşı karşıya kaldığı performans, esneklik, kalifiye işgücü gibi ihtiyaçların yanı sıra yaşanan teknolojik gelişmeler, akıllı üretim sistemlerine olan ihtiyacı daha da önemli hale getiriyor.

Üreticiler akıllı üretim ve üretimde otomasyon teknolojileri sayesinde verimlilik, yüksek kalite, düşük proje riski, efektif planlama, sistemler arasında entegrasyon, maliyet avantajı, izlenebilir süreçler ve proaktif iyileştirme çalışmaları ile hedeflerine kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Ayrıca değişen rekabet koşulları altında, müşteriye ve ihtiyaca özel üretim yapılması ve hızlı çözüm sunulması da akıllı üretim sistemleri ile çok daha kolaylaşıyor.

  

NESNELERİN İNTERNETİ (Internet of Things)

Birçok sistem için uzaktan kontrol, izleme ve algılama imkanı sağlayan Nesnelerin İnterneti (Internet of Things); günlük hayatımızda köklü değişiklikler yaratıyor, şirketlerin iş yapış modellerini değişiyor ve üretimden eğitime, otomotivden perakendeciliğe kadar tüm sektörleri etkisi altına alıyor. Birbiriyle haberleşebilen ve internete bağlı cihaz sayısının önümüzdeki birkaç yılda milyarlara ulaşacağı tahmin ediliyor. Nesnelerin İnterneti (Internet of Things) iş dünyası için pek çok fırsatı da içinde barındırıyor. KoçSistem olarak birbiri ile iletişimde olan akıllı cihazlar ile üretim verimliliği, enerji tasarrufu ve uzaktan varlık yönetimi gibi alanlarda sunduğumuz çözümlerimizle müşterilerimizin işine değer katıyoruz.

  

AKILLI ENERJİ

Dijital dönüşüm dalgası, enerji sektöründe kendini fazlasıyla hissettiriyor. Bu durum; enerjinin üretimi, dağıtımı, yönetimi ve saklama biçimlerinde dönüşümü zorunlu kılıyor. Bu dönüşüm kapsamında gerek müşteri gerekse çalışan memnuniyetini artırmak amacıyla teknolojinin sunduğu imkanlardan en üst seviyede yararlanması gereken enerji kurumlarının; gerçek zamanlı tüketim analizleri, enerji üretiminin optimize edilmesi, kayıp/kaçak oranının azaltılması, yenilikçi enerji dağıtım modelleri gibi ihtiyaçları ön plana çıkıyor.

KoçSistem olarak tüm bu ihtiyaçlardan yola çıkarak; altyapıdan uygulama katmanına kadar sağladığımız farklı akıllı enerji çözümleriyle uçtan uca kolay yönetilebilen bir sistem oluşturuyor, enerji şirketlerinin operasyonel verimliliğini arttırarak, daha fazla hane ve iş yerine kaliteli ve kesintisiz enerjinin ulaştırılmasını sağlıyoruz.

  

BULUT BİLİŞİM

Dijital dönüşümü mümkün kılacak olan mega trendlerden biri de Bulut Bilişim. Bilgi teknolojilerine erişim ve tüketim biçimini değiştirmekte olan Bulut Bilişim, kurumların iş yapış şekillerinde de kökten bir dönüşüme yol açıyor. Bulut Bilişim ile birlikte süreçlerini sadeleştiren kurumlar, çok daha çevik hale geliyor ve bunun bir çıktısı olarak çok daha fazla iş değeri yaratıyorlar. Bulut Bilişim ile operasyonel yüklerini azaltan ve inovasyona daha fazla odaklanabilen kurumlar, bu sayede rekabette de ön plana çıkıyor.
Bulut bilişimi dijital dönüşümün temel taşlarından biri olarak görüyor ve gerek KoçSistem Profesyonel Bulutu Maximus, gerek farklı çözüm paketlerimizle ihtiyaçlarınıza en uygun bulut çözümleri sunuyoruz.

  

BULUT UYGULAMA HİZMETLERİ (Software As a Service – SaaS)

Bulut tabanlı teknolojiler yaygınlaşmaya başladıktan sonra hayatımıza giren Bulut Uygulama Hizmetleri (Software as a Service – SaaS), ihtiyaç duyulan bir yazılımın lisanslama ve altyapı satın alma maliyetlerine girilmeden, bunun bir hizmet olarak internet üzerinden kullanılmasına fırsat veren bir iş modeli olarak tanımlanıyor. SaaS (Software as a Service) modeli ile donanım, lisanslama, kurulum, yedekleme, güvenlik, iletişim ve güncelleme maliyetleri için ilave bir ücret ödenmiyor. Kullanılan kaynak ve süre kadar ödeme yapılması ve ihtiyaçların artması ile ölçeklenebilen altyapısı sayesinde SaaS kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor.

KoçSistem olarak SaaS çözümlerimiz ile müşterilerine her türlü yenilik ve geliştirmelerden hem hızlı hem etkin biçimde faydalanma imkânı sunuyor; her türlü altyapı yönetimini ve yazılımın geliştirmesini yaparken, müşterilerimizin yalnızca işine odaklanmasını sağlıyoruz.

  

SAYISAL YAYINCILIK (Digital Signage)

Dijital teknolojilerin hayatımıza bu kadar girmiş olduğu günümüzde reklamların, mesajların, bilgilendirmelerin, eğitimlerin vb. her türlü içeriğin dijital mecralara taşınması da kaçınılmaz bir hal alıyor. Markaların, giderek artan reklam bombardımanı arasında mesajlarını farklılaştıracak ve öne çıkaracak alan arayışlarına sayısal yayıncılık (Digital Signage) teknolojisi çare oluyor. Sayısal Yayıncılık (Digital Signage), her türlü dijital alanda bilgi, reklam ve mesajların hedef kitlenize daha kaliteli görsel ve içeriklerle iletilmesine yarayan, çevrimiçi ve çevrimdışı yapıları kullanarak, her noktadan kolaylıkla erişip kontrolünü sağlayabileceğiniz yayıncılık sistemi olarak tanımlanıyor. KoçSistem olarak, sayısal yayıncılık (Digital Signage) alanında uzun yıllara dayanan tecrübemizi Pixage markası altında topladığmız ürün ailemizle sizlere sunuyoruz.

  

AKILLI SPOR KOMPLEKSLERİ

Teknoloji tüm hayatımızda olduğu gibi spor üzerinde de en büyük etkiyi yaratan kavramlardan bir tanesi. Sürekli yeni örnekleri ile karşılaştığımız teknoloji – spor bütünleşmesi, teknolojik gelişmelerin spora ne kadar fazla yansıdığını gösteriyor. Gerçek zamanlı sonuçların takip edilmesi, paylaşılması, anlık verilerin işlenmesi ve kesin sonuçların elde edilmesi, giderek artan veri trafiğinin yönetilmesi, güvenliğinin sağlanması ve anlamlı bilgilere dönüştürülmesi gibi bir çok noktada çalışanlara, takımlara, sporculara ve izleyicilere büyük kolaylıklar sağlıyor. Son günlerde sıkça adını duyduğumuz akıllı stadyumlar ise sporseverlere yeni nesil teknolojiyi sunuyor. Mobil uygulamalar, dev ekranlar, full hd scoreboardlar, hızlı ve kesintisiz internet bağlantısı, akıllı biletleme gibi birçok teknolojik özellik sayesinde ise stadyumlar giderek daha da akıllı hale getiriyor.

KoçSistem olarak spor sektörüne özel olarak geliştirdiğimiz Pixage Arena ürünümüzle hem spor komplekslerini “akıllı” hale getiriyor hem de sporseverlere çok daha keyifli bir seyir sunuyoruz.

  

AKILLI TARIM

Teknoloji, tarım sektöründe de her geçen gün kendini daha fazla hissettiriyor. Tarımda verimlik, kazanç ve kaliteyi artırarak üreticinin işlerini kolaylaştıran teknolojiler daha da akıllı bir hal alıyor. Dijital sensörlerle donatılmış tarım aletleri ve mobil uygulamalarla çiftçilere, hangi alanlara ne kadar ve ne tür gübreler koyulması gerektiğinden, hava koşullarına göre bitkilerin ihtiyacı olan su miktarını, toprağın durumunu, tahmini hasat zamanı ve miktarını önceden öğrenmesine olanak sağlayarak üreticilerin işlerinin kolaylaştırılması ve verimin en üst düzeye çıkarılması hedefleniyor. Sürdürülebilir gıda üretimi için teknolojinin olmazsa olmaz olduğuna inanan KoçSistem bu alanda gerçekleştirdiği çalışmalarla tarım sektörüne yeni bir soluk getiriyor.

  

İŞ ZEKASI (Business Intellegence – BI)

Günümüzde hızla değişen ekonomik faktörler, bireyleri ve kurumları her geçen gün daha hareketli çalışmaya yönlendiriyor. Sık seyahat eden, evden ya da sahadan çalışan, ofise nadiren gelen çalışanların sayısı hızla artıyor. Tüm bu değişimlerle birlikte bu kadar hareketli çalışanın aynı zamanda zamanı en verimli şekilde kullanmaya çalışması mobilitenin önemini ve kapsama alanını her geçen gün artırıyor. Mobil teknolojiler bireylere istenilen her yerden ve her an işlerini yönetebilme ve iş yapabilme fırsatı veriyor.

Mobil teknolojiler konusundaki çalışmaları uzun yıllara dayanan KoçSistem olarak, mobil satışgücü otomasyonu, mobil satın alma, mobil etkinlik yönetimi gibi ürünlerimizle işinize hareket katıyor, hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

  

KURUMSAL MOBİLİTE

Finanstan, otomotive kadar tüm endüstrilerde yaşanan dijital dönüşümün tetikleyici unsuru mobil teknolojilerde yaşanan gelişim…

Nesnelerin interneti, bulut bilişim gibi bütün mega trendlerin altyapısını oluşturan mobil teknolojiler sayesinde, saha satış ekiplerinizin koordinasyonundan satın alma işlemlerinizin yönetimine kadar tüm iş süreçlerinizi mobilize edebilirsiniz.

Mobile BusinessLine ürün ailesi ile, mobil ve iletişim teknolojilerini bir araya getiren çözümler sunarak dijital dönüşüm yolculuğunuzun güvenilir ve stratejik iş ortağı olmayı hedefliyoruz.

  

ULAŞIM ÇÖZÜMLERİ

Şehirleşmenin, mobilitenin, araç sahipliğinin ve akıllı cihazlara olan talebin artışı ile birlikte ulaşımda konfor, hız, düşük maliyet ve güvenlik arayışı gibi talepler de artıyor. Bunun sonucu ortaya çıkan Akıllı Ulaşım konsepti; insan, araç ve altyapı arasındaki iletişimin akıllı hale getirilmesi ile daha güvenli bir trafik akışı ve doğa dostu bir ulaşım ortamı oluşturulmasını hedefliyor. Akıllı Araçlar, Akıllı Ulaşım Altyapısı, Akıllı Trafik Yönetimi, Akıllı Ulaşıma Yönelik İletişim Sistemleri gibi başlıkları kapsayan Akıllı Ulaşım Çözümleri, dijital dönüşümün günlük hayata yansıması adına da önemli bir konumda yer alıyor.

KoçSistem olarak akıllı ulaşım çözümlerinin pek çok farklı katmanında çözüm sunuyor, ulaşım sektörünün dijital dönüşümü adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

  

e-Devlet ÇÖZÜMLERİ

Özel sektör kadar kamuyu da yakından ilgilendiren dijital dönüşüm kapsamında e-Devlet ekosisteminin oluşturulması adına atılan adımlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Bu kapsamda devreye alınan ve ticaretin daha hızlı ve hatasız gerçekleşmesini hedefleyen e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv gibi çözümlerle pek çok iş süreci elektronik ortama taşınarak kurumlara yönetim kolaylığı sağlanıyor.

70 yıllık tecrübemizden gelen güvenle oluşturduğumuz e-Devlet ürün ailemizle iş süreçlerinizi ve devlet ile olan ilişkilerinizi dijital ortama hızlı ve hatasız şekilde taşıyoruz.

  

AKILLI EĞİTİM

Eğitim kurumlarının dijital dönüşümünü sağlaması ve daha başarılı öğrenciler yetiştirmesi adına büyük öneme sahip Akıllı Eğitim sistemleri sayesinde dersler video, ses vb. tüm dijital içeriklerle destekleniyor,eğitimciler tüm ders materyallerini öğrencileri ile rahatça paylaşabiliyor, öğrenciler gerekli ders notlarına mobil teknolojiler sayesinde istedikleri yerden erişebiliyor böylece çok daha interakfit bir öğrenme süreci yaşanıyor. KoçSistem olarak, Akıllı Eğitim kapsamında sunduğumuz çözümlerle altyapı kurulumdan mobil cihazların yönetimine kadar pek çok alanda eğitimin dijitalleşmesine katkı sağlıyoruz.

  

Ar-Ge

KoçSistem olarak dijital dönüşümün ve akıllı teknolojilerin kalbini oluşturduğuna inandığımız Ar-Ge çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. KoçSistem Ar-Ge ve Yenilik Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda bugüne kadar akıllı üretimden bulut bilişime, sayısal yayıncılıktan akıllı enerji çözümlerine dek pek çok ürüne imza attık. Ürün portföyümüze yenilerini eklemek, dünyamızı daha da akıllı hale getirmek ve hayatımızı kolaylaştıracak teknolojiler yaratmak hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

  

AKILLI OFİS

Ofisler artık sadece bir çalışma alanı olmaktan çıkıp çalışanların konforunu ve dolayısıyla motivasyonlarını artıran birer ortam haline geliyor. İletişim, ses, güvenlik sistemlerinden mobil teknolojilere kadar pek çok bileşeni içinde barındıran akıllı ofis uygulamaları verimliliği artırmasının yanı sıra enerji tasarrufu gibi konularda da etkin rol oynuyor. KoçSistem olarak akıllı ofis uygulamaları konusunda donanımdan yazılıma altyapıdan hizmetlere kadar pek çok katmanda çözümler sunuyoruz.

  

İŞ ÇÖZÜMLERİ

KoçSistem olarak, “iş”e değer katan teknolojiler üzerine çalışıyor ve gerek çözümlerimiz gerekse de ürün portföyümüzle işinde dönüşüm yaratıyoruz. Finanstan enerjiye, üretimden tarıma dek pek çok sektördeki müşterimizin dijital dönüşümüne katkı sağladığımız iş çözümlerimizi değişen ihtiyaçlarınıza göre zenginleştirerek hizmetinize sunmaya devam ediyoruz.

  

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

LİNK DEĞİŞİMİ EKLENECEK