Blog

KoçSistem İş İstasyonları Hizmetleri

KoçSistem İş İstasyonları Hizmetleri

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kurumların teknik ekiplerinin üzerinde artan iş yükü nedeni ile son kullanıcıya destek için üçüncü partilerden alınan destek hizmetlerinde artış meydana gelmiştir. Buna ek olarak son kullanıcı güvenliğini sağlamak, arızalanan cihazların onarımını gerçekleştirmek ve sahada ihtiyaç duyulan hizmetleri lokasyon bağımsız sağlayabilmek; hizmet sürekliliğine destek olmak, verimliliğin artması ve maliyetin azaltılması açısından oldukça önemli bir öncül haline gelmiştir. Ana sorumluluğu farklı olan firmalar için uzmanlık ve yaygınlık gerektiren bu alanlarda firma dışından hizmet almak kaçınılmaz hale gelmiştir.

Bahsi geçen ihtiyaçlar için KoçSistem bünyesinde İş İstasyonları ekibi yer almakta ve müşterilerinin yalnızca sistem entegratörü olarak değil, aynı zamanda iş ortağı olarak uçtan uca destek sağlamaktadır. KoçSistem bünyesinde yer alan “İş İstasyonları Hizmetleri”; uç nokta/son kullanıcı hizmetleri, saha hizmetleri ve onarım merkezi hizmetlerini içermektedir. Bu hizmetler ile birlikte Bilişim Teknolojileri ekiplerinin yükleri azaltılırken, firmaların hizmet sürekliliği de sağlanmış olmaktadır.

Masaüstü Yönetim ve Destek Hizmetleri

Son kullanıcı sayısı fazla, yaygın lokasyon dağılımına sahip firmalar öncelikli olmak kaydı ile, müşteriler Masaüstü Hizmetleri konusunda yetkinliği olan firmalardan hizmet almak durumunda kalmaktadırlar. Müşteriler Masaüstü Yönetim ve Destek Hizmetleri başlığı altında yer alan ve destek aldıkları hizmetler aşağıdaki gibidir;

 • Client Yönetimi (SCCM),
 • Antivirüs Yönetimi,
 • On-Site Personel İhtiyacı (VIP/son kullanıcı destek),
 • Yardım Masası hizmeti (5x8 / 7x24 ; dedike/paylaşımlı),
 • Donanım/yazılım bakım hizmetleri,
 • Mobil Cihaz Yönetimi (MDM)
 • Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM),
 • Onarım merkezi (Apple, Dell, HP),
 • IMACD hizmeti,
 • Envanter sayımları,
 • Gelişmiş raporlama ihtiyacı,
 • Uzaktan destek,
 • İhtiyaç anında uzak lokasyonlara yerinde destek.

KoçSistem, bu ihtiyaçları uçtan uca sağlamakta; detaylı raporlar, analizler ve 81 ilde geniş hizmet ağı ile müşterilerin Masaüstü Yönetim ve Destek Hizmetleri konusunda derin bir nefes almalarına destek olmaktadır.

Yükselen Trend: Mobilite

Günümüzdeki pazar eğilimleri ve dinamizmin artması ile birlikte firmaların bu duruma adapte olabilmeleri için gün geçtikçe daha da hareketli çalışmaları gerekiyor. Pazar gereksinimlerini karşılayabilmek ve dinamik dünyaya adapte olabilmek için firmalar çalışanlarının bulundukları ve her noktadan iş yapabilmelerini istiyor ve çalışanlarını mobil olmaya teşvik ediyor. Bu teşviğin bir sonucu olarak görülmektedir ki firmaların çalışanlarına sağladığı mobil cihazların sayısında ciddi bir artış yaşanmakta. Mobil cihaz sayılasındaki artış, bu cihazların güvenliği, yönetimi ve cihazı kullanan çalışanlar için hizmet sürekliliği sağlanması gibi konuları gündeme taşıyor. Bu durum da; Mobil Cihaz Yönetimi (MDM), Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM), mobil cihaz donanım/danışmanlık ve bakım kavramlarını BT birimlerinin mutlaka değerlendirmesi gereken olgular haline getiriyor.

KoçSistem’in deneyimli kadrosu ile birlikte tüm bu hizmetler tek noktadan verilebilmekte ve detaylı raporlamalar ile birlikte BT ekiplerinin endişelerini ortadan kaldırmaktadır. Sunmuş olduğu Mobil Cihaz Yönetimi, Kurumsal Mobilite Yönetimi, ilgili danışmanlık hizmetleri, Apple Yetkili onarım merkezi ve donanım bakım hizmetleri ile birlikte mobilite konusunda firmaların en büyük destekçisi haline gelmektedir.

Oluşturma Tarihi: 22.02.2019

Diğer Yazılar
Network Dünyasının Geleceği ve SD-WAN
Network Dünyasının Geleceği ve SD-WAN
Azure Maliyetlerini Optimize Etmenin Yolları
Azure Maliyetlerini Optimize Etmenin Yolları
Elektronik Belge Süreçlerinizi Dijitale Taşıyın!
Elektronik Belge Süreçlerinizi Dijitale Taşıyın!