Etkinlik Detay

IDC CIO Summit Etkinliğinde “Yeni Hayatımızın İlk Yılı”nda Teknoloji Perspektifini Anlattık!

IDC Türkiye tarafından 12.’si düzenlenen ve Summit Sponsor olarak katılım sağladığımız “IDC CIO Summit 2021” etkinliği, Türkiye’nin önde gelen 100’den fazla CIO’nun katılımı ile gerçekleştirildi. Sanal platform üzerinden yapılan zirvede içinde bulunduğumuz dijital inovasyon çağına ait deneyim ve öngörüler, sektörün üst düzey yöneticileri ile birlikte değerlendirildi. Ana teması “Innovative Digital Strategies: Evolving to the Demands of a New Reality” olan etkinlikte; dijital ekonominin geleceği, dijital dönüşüm, inovasyon yönetimi, uzaktan çalışma, veriye dayalı iş modelleri, siber güvenlik, nesnelerin interneti, robotik süreç otomasyonu, yapay zeka, büyük veri ve analitik, bulut bilişim ve mobilite başlıkları ele alındı.  

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Müdürümüz Mehmet Ali Akarca, “Yeni Hayatımızın İlk Yılı” başlıklı konuşmasında, dijital dönüşümün bugünün şirketleri için var olma koşulu olduğunu belirtti. Özellikle pandemi ile birlikte ekonominin can damarlarından biri olduğunu tekrar anladığımız tedarik zincirinin bütünsel bir yaklaşımla dijitalleşmesinin önemine değinen Akarca, “İnsan odaklı bir dijital işyeri oluşturmak, akılcı seçimlerle güçlü operasyonlar yaratmak ve müşterilere eşsiz bir dijital deneyim tasarlamak geri kalan iş hayatımızın ilk yıllarında yapacağımız en akıllı yatırımlar olacaktır” dedi. Konuşmasında dijitalleşmeye yapılan yatırımların er ya da geç, kısa ya da uzun vadede mutlaka geri dönüşünün alınacağının altını çizen Akarca; KoçSistem olarak otomotiv, perakende, finans, dayanıklı tüketim, madencilik ve enerji sektörlerinin dijital trendleri yakalayabilmesi, hayata geçirebilmesi, teknolojiyi güvenle sürdürebilmesi için uçtan uca geliştirdiğimiz ürün ve çözümlerimizi, gerçekleştirdiğimiz projelerden örnekler vererek açıkladı.

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen IDC CIO Summit Ödül Töreni’nde, “Future of Work - Automation” kategorisinde, Arçelik ile beraber geliştirdiğimiz “End to End Process Automation with RPA Across the Entire Value Chain” projemiz ile birincilik ödülüne layık görüldük.  

900’den fazla kişinin katılım sağladığı etkinlikte, dijital standımız ile ziyaretçilerimizi ağırlarken; hedef müşterilerimizle birebir görüşmeler yapma fırsatı bulduk. Lead yaratmak adına oluşturduğumuz dijital standımızda, pazarlama ve satış ekipleri olarak müşterilerimizle canlı görüşmeler yaparak, ürün ve hizmetlerimizi paylaştık.

Etkinlikte emeği geçen ve katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Etkinlik Tarihi : 19.05.2021

X
KoçSistem Web Sitemizi
Beğendiniz mi?
Bizi 1 (en az) ile 10 (en çok) arasında değerlendirebilirsiniz.
KoçSistem ürün ve çözümlerini kullanıyor musunuz?