Etkinlik Detay

KoçSistem, 2015 Yılında Açılan ve 3. Lokasyonu olan Veri Merkezinden Sunduğu Barındırma Hizmetlerine artık Equinix İş Ortaklığı ...

KoçSistem, 2015 Yılında Açılan ve 3. Lokasyonu olan Veri Merkezinden Sunduğu Barındırma Hizmetlerine artık Equinix İş Ortaklığı ile Devam Edecek

Küresel ara bağlantı ve veri merkezi, şirketi EquinixTürkiye’de 2017 sonlarında 373 milyon TL’ye satın aldığı IL2 veri merkezinin açılışını “Türkiye’deki dijital dönüşüm” temasıyla 3 Mayıs tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdi.

Etkinliğin konuşmacılar arasında Equinix Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Eric Schwartz, Equinix Türkiye Ülke Müdürü Mehmethan Şişik, KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca ve IDC Türkiye Baş Analisti Eren Eser yer aldı.

Etkinlikte konuşan Equinix Genel Müdürü Mehmethan Şişik: “Hızlı ekonomik büyümeyle birlikte Türkiye’deki yerli ve uluslararası işletmeler, global piyasada rekabetçiliklerini sürdürebilmek için hızla artan oranda yeni dijital dönüşüm çözümlerine yöneliyorlar. İstanbul’daki IL2 veri merkezimiz, Asya ve Avrupa arasında stratejik bir köprü rolü üstlenmesi sayesinde Türkiye’deki işletmelerin ara bağlantı yolculuğunu desteklemenin yanı sıra çok uluslu şirketlerin Türkiye’deki gerçek potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olacak.” dedi.

KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, IL2’nin açılışıyla ilgili olarak “Equinix yatırımının ülkemiz açısından çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’deki dijital dönüşüm sürecinin öncülüğünü yapmak ve Türkiye dışındaki piyasalarda büyümemizi Equinix’in 52 ülkedeki mevcudiyetiyle güçlendirmek için işbirliğimize değer veriyoruz. Sektörlerin birbirine yakınsadığı günümüzde, teknoloji altyapısı konusunda bu konuda uzman firmalar ile çalışmak, şirketlerin ana işine odaklanmasını ve rekabet avantajı kazanmasını sağlıyor.” dedi.

*2017’nin Ekim ayında Equinix, Zenium’un Istanbul One Veri Merkezi’ni satın aldığını duyurmuştu. Istanbul One Veri Merkezi’nin ilk müşterisi ve aynı zamanda iş ortağı olan KoçSistem, bu rolüne Equinix iş ortaklığı ile devam edecek. Şu anda 1000 m2 alanımız olan Equinix veri merkezinin büyümemize imkan sağlayan yapısı da kurumsal müşterilerimizin geniş alan ihtiyaçları sebebiyle bizim için ölçeklenebilirlik, enerji verimliliği ve maliyet anlamında büyük bir avantaj sağlayacak.  

Etkinlik Tarihi : 03-05-2018