Etkinlik Detay

Perakende Teknolojileri Konferansı’nda Perakende Sektöründe Dijital Dönüşümü Konuştuk!

Kategori Mağazacıları Derneği (KMD) tarafından yedinci kez düzenlenen Perakende Teknolojileri Konferansı'nın üçüncü oturumu 21 Ekim Çarşamba günü, “Perakendede Yeni Yapılanma Nasıl Olacak?” ana temasıyla gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Mehmet Ali Akarca’nın konuşmacı olduğu, PwC Türkiye Perakende ve Tüketici Ürünleri Sektörü Lideri Adnan Akan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen oturuma; Watsons Türkiye Genel Müdürü Mete Yurddaş, Tekzen Ticaret ve Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, d.ream CEO’su Umut Özkanca ile MediaMarktSaturn COO ve MediaMarkt Türkiye CEO’su Yenal Gökyıldırım katılım sağladı.   

Etkinlikteki konuşmasında perakende sektöründeki dönüşümü yönetmek için dijital teknolojilerinin öneminin altını çizen Akarca, “Perakende şirketlerinin teknoloji iş ortakları ile bağlarının daha da güçlendiği bir döneme giriyoruz. Teknoloji platformlarının ve altyapılarının yenilenmesi, yeni çalışma şekillerinin eklenmesi, dijital pazarlama, tedarik zincirinin dijitalleşmesi ve otomatikleşmesi ile siber güvenliğin güçlendirilmesi konuları önümüzdeki dönemde çok daha ön plana çıkacak. Doğru teknoloji ile tüm tedarik zincirinin yönetimi daha da önem taşıyacak, bu yolla verimlilik artışı ve maliyet kontrolü sağlanacak. KoçSistem olarak perakende sektörünü, toplam değer zincirine odaklanan yenilikçi çözümlerimiz ile destekliyoruz” dedi.

Pandemi ile mücadele aşamasında hizmetlerin aksamadan sürmesi için hızla aksiyon alan perakende sektörünün, birçok sektör için de kuralların belirlenmesinde öncü rol oynadığının vurgulandığı etkinlikte; pandemi sonrası oluşan yeni normallerle iş hayatının farklı açılardan nasıl değiştiği ve değişmeye devam edeceği, perakendenin bu değişime adaptasyonunda yapılanlar ve yapılması gerekenler ele alındı.

Etkinlik Tarihi : 21.10.2020