Etkinlik Detay

Yılın Girişimlerini TechSquare’in Birinci Yılında, TechSquare T-Day Ödüllerinde Seçtik!

Türkiye’de yenilikçi fikirleri desteklemeyi ve iş dünyasına yaratıcı çözümler sunmayı amaçlayan KoçSistem, bu hedefle hayata geçirdiği girişimci ekosistemi Techsquare’in birinci yaşını “T-Day Yılın Girişimi Ödülleri” etkinliğiyle kutladı.

12 projeyi değerlendiren jüri üyeleri arasında Koç Holding, Boston Consulting Group, e-Tohum, Endeavor Türkiye, Inventram, Kworks gibi iş dünyası ve girişimcilik ekosisteminin üst düzey yöneticileri ile Türkiye'nin önde gelen basın kuruluşlarından gazeteciler yer aldı.

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grup Başkanı Tamer Haşimoğlu, jürinin verdiği oylarla birinci seçilen Enhencer’a 100.000 TL’lik ödülü takdim etti. Enhencer, 5 veri bilimci, 3 yazılım geliştirici ve 3 satış/pazarlama personelinden oluşuyor. Geliştirdikleri “r ve python üzerinde yer alan machine learning kütüphaneleri ile kodlamaya ihtiyaç duymadan tahmin algoritmaları geliştirmenin kolaylaştırılmış ve görselleştirilmiş hali” projesi ile jüriden en fazla oyu elde etti.

Ödül töreni Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Sn. Evren Dereci’nin açılış konuşması ve sunumuyla başladı.

Sn. Evren Dereci sunumunda güncel teknolojik gelişmelerden, bu gelişmelerin arkasındaki girişimcilik ruhundan bahsetti. Ayrıca girişimciliğin ülke ekonomisinde yarattığı kaldıraç etkisine de değindi.

Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlüğünde 12 finalist 5’er dakikalık sunumlarını gerçekleştirdi.

Jüri üyeleri arasında yer alan Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Burak Akkol girişimciliğin önemi ile ilgili düşüncelerini paylaştı ve önerilerde bulundu. Çok az bir puan farkı ile ikinci olan “Simularge” projesinin ekibine de KoçDigital ile ortak proje geliştirme imkânı tanındı.

Kahve molasında finalistler Girişimcilik Meydanı’ndaki kendilerine ayrılan stantlarda networking imkânına sahip oldular. Jüri üyeleri, finalistler ve katılımcılar etkinlik sonrasında kokteyle katılarak hem günün yorgunluğunu attılar hem de networking imkânına sahip oldular.


Etkinlik Tarihi : 18.04.2019