Otomotiv

Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşüm

Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşüm

Otomotiv sektöründe, sadece orjinal ürün üreticilerinde yan sanayi firmalarından, distribütörlere ve son tüketiciye kadar tüm süreçlerde dijital dönüşümü sağlamak için anahtar teknolojiler yer alıyor. IoT (Nesnelerin İnterneti) ve analitik sistemler daha ön plana çıkarken, otomotiv firmaları artık sensörlerden topladıkları verilerle analitik katmanda neler yapabileceklerine odaklanmak istiyorlar.

Endüstri 4.0 ile ortaya çıkan değişim rüzgârı sadece OEM’leri değil ekosistemde yer alan yan sanayi firmaları ve distribütörleri de dijital dönüşüme yöneltmektedir. 2018 yılı, otomotiv şirketlerinin dijital dönüşümde projelerini uygulamaya geçecekleri bir yıl olacaktır.  Endüstri 4.0, IoT, Dijital iş gücü, Güvenlik, Analitik, Blockchain bu sektörde öne çıkan teknolojilerdir.

Sektöre Özel Entegre Çözümler

Sektöre Özel Entegre Çözümler

KoçSistem, global firmalar ile yaptığı projelerden kazandığı tecrübeler ile otomotiv ihtiyaçlarını adresleyen ve teknoloji trendlerini entegre ettiği çözüm ve ürünler ile sektörün ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ford ile fabrikalarının dijital ikizini oluşturmak için birlikte çalışıyor. 

30 binden fazla ekipman, binden fazla robot ve üretim kontrol sistemlerinden toplanan gelecek gerçek zamanlı verilerle; üretim izleme, montaj yönetimi, bakım planlama ve operasyon yönetimi konularında hızlı ve etkin kararlar alınabilmesini sağlamaktadır. Tedarik Zinciri alanındaki projeler ile sevkiyat ve üretim planlama süreçlerinde; satış sonrası hizmetler alanındaki projeler ile de müşteri deneyimi yaratarak servis/bayi süreçlerinde uçtan uca çözüm sağlamaktayız.

TOFAŞ - Pixage Dijital Yayıncılık
Otomotiv sektörünün lider firmalarından TOFAŞ, 73 ana bayisinde tanıtım, kampanya ve reklam yayınları için kullanıcı dostu ürünümüz Pixage’i tercih etti. Bu sektördeki tecrübemiz, ürünümüzün başarısı bu hikayenin gerçekleşmesinde etkili oldu.
Altyapı Yenileme Projesi
Otomotiv sektörünün ve Türkiye’nin ihracat şampiyonu Ford Otosan, çalışanlarının iletişim hızını ve verimliliği arttırmak amacıyla mesajlaşma sistemini KoçSistem desteği ile yeni nesil teknolojilerle geliştirdi. 
SAP Sistemine Geçiş
Ticari ve Askeri araç alanında Türkiye'nin önde gelen üreticilerinden Otokar iş süreçlerinin eşzamanlı ve sorunsuz yürütülmesi için KoçSistem'in danışmanlığında SAP sistemine geçti. Proje ile şirkette ciddi anlamda işgücü verimliliği sağlandı, iş yükü azaldı. 
Tümleşik İletişim Çözümleri
Otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama sektöründe hizmet veren ve 88. yılını dolduran Otokoç Otomotiv, müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için KoçSistem ile Tümleşik İletişim Çözümlerini tercih etti ve IP Telefon haberleşme altyapısını yeniledi. 
Hedefin Ötesinde Verimlilik
Tofaş’ın İK süreçleriyle ilgili farklı platformlardaki beyaz ve mavi yaka çalışanlara yönelik tüm uygulamalar, SAP HCM çözümü altında toplanarak, SAP ERP sistemiyle entegre hale getirildi. 
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

KoçSistem'in Kurumlara Değer Yaratan Çözümleri İle Tanışın! Türkiye'nin lider teknoloji şirketi KoçSistem!

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirmesi ve sonuçlandırılması amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere Müşteri Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz.

Bize iletmiş olduğunuz talep veya şikayetinizde aşağıda sıralanan özel nitelikli kişisel verilerin yer almadığından emin olmanızı rica ederiz:

  • ırk,
  • etnik köken,
  • siyasi düşünce,
  • felsefi inanç,
  • kılık ve kıyafet,
  • dernek, vakıf ya da sendika üyeliği,
  • sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler,
  • ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  • biyometrik ve genetik veriler.