Basın Bültenleri

Haziran 2011

 • KoçSistem İki Önemli Başarıya Daha İmza Attı

  KoçSistem İki Önemli Başarıya Daha İmza Attı

  KoçSistem, Oracle 2011 Partner Specialization Türkiye ödüllerinde Veritabanı alanında “Yılın İş Ortağı” seçilirken edindiği yetkinlikler ile Oracle Platinum iş ortağı olmayı da başardı.

 • KoçSistem ve Yapı Kredi’den Türkiye’de Bir İlk!

  KoçSistem ve Yapı Kredi’den Türkiye’de Bir İlk!

  KoçSistem, Yapı Kredi İçin Hayata Geçirdiği Veri Yönetişimi Programı ile Sektöründe Bir İlke Daha İmza Attı!

 • KoçSistem Türkiye’nin İlk Exadata Demo Merkezi’ni Açtı!

  KoçSistem Türkiye’nin İlk Exadata Demo Merkezi’ni Açtı!

  KoçSistem, Oracle’ ın bilişim dünyasında fırtına etkisi yaratan ürünü Exadata’nın Türkiye’deki ilk Demo Merkezi’ni kurdu.

 • Bulut Bilişim İçin Yönetim Stratejileri

  Bulut Bilişim İçin Yönetim Stratejileri

  Dünyada bilgi teknolojilerinin yapısı her on yılda bir gerçekleşen bir mega dalga ile değişiyor ve dünyayı da değiştiriyor. Diğer taraftan dünya ekonomileri yeni normal denilen düzene alışmaya çalışıyor. KoçSistem olarak hep söylediğimiz gibi; iş dünyasının oyuncuları yeni normalin vahşi rekabet koşullarına ayak uydurmak, ortaya çıkan fırsatları değerlendirmek ve ezber bozan oyuna hızla adapte olmak için teknolojiyi en önemli araç olarak görüyor. Hayatta kalmak için “Değişim”in kaçınılmaz olduğu aşikar.

 • Sektörünün En Çok Sertifikaya Sahip Şirketi KoçSistem “ISO/IEC 20000” Almaya Hak Kazandı!

  Sektörünün En Çok Sertifikaya Sahip Şirketi KoçSistem “ISO/IEC 20000” Almaya Hak Kazandı!

  KoçSistem İletişim Ağı ve İş İstasyonları hizmetleri kapsamında IT sektöründe yine bir başarıya imza atarak bilgi teknolojileri alanında uluslararası ilk ve tek standart olan ISO/IEC 20000:2005 belgesini almaya hak kazandı. KoçSistem bu belgeyle network yönetimi alanında da servis yönetim standardını en üst düzeyde sunduğunu tescillemiş oldu.

 • HP’den KoçSistem’e Uluslararası Ödül: KoçSistem “2010 En İyi Hp Yazılım İş Ortağı” Ödülünü Aldı!

  HP’den KoçSistem’e Uluslararası Ödül: KoçSistem “2010 En İyi Hp Yazılım İş Ortağı” Ödülünü Aldı!

  KoçSistem, HP Yazılım Konferansı 2010’dan ödülle ayrıldı. HP tarafından “2010 En İyi Yazılım İş Ortağı” ödülünü alan KoçSistem, 11 yıldır düzenlenen etkinlik kapsamında bu ödüle layık görülen ikinci Türk şirketi oldu.  

Temmuz 2010

 • 3. Risk Yönetimi Zirvesi / 26 Şubat 2009

  3. Risk Yönetimi Zirvesi / 26 Şubat 2009

  3.Active ACADEMY 3. Risk Yönetimi Zirvesi, 26 Şubat 2009 tarihinde İstanbul Swissotel’de gerçekleştirildi. Finans sektörünün önde gelen CEO’ları, reel sektör temsilcileri ve alanında vizyon sahibi akademisyenler, krizin Türkiye analizini yaparak, 2009’a ilişkin öngörülerini ve alınması gereken önlemleri tartıştılar.

 • 2.Sigorta Zirvesi / 8 Nisan 2009

  2.Sigorta Zirvesi / 8 Nisan 2009

  Active ACADEMY 2. Sigorta Zirvesi, 08 Nisan 2009 günü SwissOtel İstanbul'da, alanında uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirildi. Sigorta Zirvesi'nde bir araya gelen kamu ve özel sektör kuruluşları, sigorta sektörünün sorunlarına çözüm önerileri aradı ve yarattıkları sinerji ile ortak hedeflerini belirleyip, yol haritası oluşturdular. Sigorta Zirvesi kapsamında, Active ACADEMY 2. Sigortacılık Ödülleri de sahiplerini buldu.

 • BiMY’16 - TBD Kamu-BiB XI Bütünleşik Etkinliği / 9-12 Nisan 2009

  BiMY’16 - TBD Kamu-BiB XI Bütünleşik Etkinliği / 9-12 Nisan 2009

  KoçSistem, IBM’in yeni veri depolama ürünü XIV’nin Türkiye’deki satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek üzere IBM ile gerçekleştirdiği iş ortaklığını, 11 Mayıs 2009 günü Swissotel’de düzenlenen lansman ile müşterilerine duyurdu.

 • KoçSistem XIV Lansmanı / 11 Mayıs 2009

  KoçSistem XIV Lansmanı / 11 Mayıs 2009

  KoçSistem, IBM’in yeni veri depolama ürünü XIV’nin Türkiye’deki satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek üzere IBM ile gerçekleştirdiği iş ortaklığını, 11 Mayıs 2009 günü Swissotel’de düzenlenen lansman ile müşterilerine duyurdu.