Etkinlik Detay

​T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Dijital Dönüşüm Çalıştayı’nda Bir Araya Geldik!

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Dijital Dönüşüm Çalıştayı’nda Bir Araya Geldik!

KoçSistem olarak odak sektörlerimiz arasında yer alan kamu sektöründe müşterilerimize gerekli teknolojiyi sağlamaya, müşteri deneyimini dijitalleştirmeye, müşterilerimizin iş yapış şekillerini yeniden tanımlamaya ve kesintisiz müşteri memnuniyeti ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.

Dijital dönüşümüne yakından tanıklık ettiğimiz ve bir çok projede kendilerine katkı sağladığımız stratejik müşterilerimizden T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile bir araya gelerek, müşterimizin teknoloji ve dijital dönüşüm odağına yönelik bir çalıştay gerçekleştirdik.

Çalıştayda enerji sektöründeki dijital dönüşüm trendlerini, sektördeki global ve lokal oyuncuların BT stratejilerini; ABD, Rusya, Avrupa Birliği, Dünya Bankası gibi öncü kurumların enerji vizyonu ve yatırım planları ile birlikte yenilenebilir enerji alanında aksiyon aldıkları projeleri ele aldık. KoçSistem ve KoçDigital olarak müşterimizin uçtan uca teknoloji ihtiyaçlarını adresleyecek çözümlerimizi, referans projelerimizi, dijital dönüşüm alanında yetkinliklerimizi ve teknoloji yaklaşımlarımızı paylaştık.

Emeği geçen ve katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. 

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Yabancı Sermaye Koordinasyon Dairesi Başkanı Abdullah Buğrahan Karaveli’nin konuya ilişkin görüşleri:

“Kesintisiz hizmet sunmak için dijital dönüşüm son yıllarda hız kazandı. Modern altyapılara ve güncel uygulamalara sahip olmak, risk yönetimi ve uyum standartları ile ilgili yüksek gereksinimleri olan kamu sektörü için dijital dönüşüme ayak uydurmak büyük bir önem arz ediyor. Bakanlığımız nezdinde değerli toplantının organizasyonu ve kıymetli sunum için teşekkür ederiz. Bu toplantı vesilesiyle enerji sektöründeki teknoloji vizyonumuzu ve odaklandığımız alanların teknolojik önceliklerini KoçSistem ve KoçDigital gibi sektörün deneyimli paydaşları ile teyit etme olanağı bulduk, odak alanlarımızın büyük ölçüde örtüşüyor olmasından dolayı memnuniyet duyduk. Önümüzdeki dönemde KoçSistem ile birlikte ülkemize, sektörümüze faydalı çalışmalar yapmayı diliyorum.” 

Etkinlik Tarihi : 21.10.2020