Kariyer

Vizyonumuz, misyonumuz, hedeflerimiz ve ortak değerlerimiz ışığında:

Eğitim düzeyi yüksek, yeniliklere açık, enerjik, kendisini ve işini geliştirme potansiyeli bulunan, takım çalışması yapabilen insan gücünü bünyemize kazandırmak, Topluma karşı sorumlu, ahlaki değerlere saygılı, çağdaş, koşulsuz müşteri memnuniyeti felsefesini özümsemek, Çalışanların sürekli gelişimini, farklı vizyon, beceri ve teknik bilgi kazanmasını sağlamak, Zamana karşı yarışan ve daima kazanmayı hedefleyen grubumuzun en değerli kaynağı olan yüksek nitelikli çalışanlarının değişime her an hazır ortamda bilgi, beceri potansiyel ve performanslarını devamlı geliştirerek kişisel hedeflerinin örgütsel hedeflerle en doruk noktada birleşmesini sağlamaktır.

Amacımız KoçSistem’in, başarısının ve gelişiminin sürekliliği ile daha iyi hizmet vermesini sağlamaktır. KoçSistem bunu da ancak çalışanlarıyla gerçekleştirebileceğinin bilincindedir. Çalışanlarının sürekli eğitim programları, etkin performans ve ödüllendirme sistemleri ile geliştirmeyi hedeflemektedir.

Nitelikli insan kaynağı ile başarı ve gelişimin sağlanacağının bilincinde olan KoçSistem, İnsan Kaynakları Yönetiminin önemine inanmaktadır.

Kültürümüz

Yenilikleri keşfetmek için hevesli, enerjisi yüksek, kendini ve işini en ileriye taşımak için hep daha fazlasını öğrenmek isteyen herkes burada!

Buradayız çünkü KoçSistem’ in sağladığı üstün teknoloji hizmetleriyle hepimizin yaşamına en az bir noktasından mutlaka dokunarak yakaladığı başarısının sırrı öncelikle biz çalışanlarının yaşamlarına kattığı değerde saklıdır.

İnsan kaynaklarına dair uygulamalar da bu değeri yaşatmak üzerine tasarlanır. Müşterisini koşulsuz önceliği yapan, sonuca ulaşmak için denemekten hiç vazgeçmeyen, takdir eden, gelişimin sonsuz olduğuna inan, topluma artı değer katan herkes için kendisini gerçekleştirebileceği, yaratıcı, geliştirici, öğretici ve renkli alanların bir arada olduğu yaşam alanları sunar.

Kariyer Yolculuğu

Her gün yeni yollar keşfetmenin heyecanıyla ilerlediğimiz kariyer yolcuğunda birlikteyiz.

İş görüşmesinde tanıştığımız ilk andan itibaren kariyer yolcuğunuza eşlik etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu yolculuğunuza değer katabilmek için işe alım sürecinden, oryantasyona, performans ve yetenek değerlendirmesinden, ücret ve yan haklar politikamıza, uzmanlık eğitimlerinden hayata dair programlara kadar bütünlük sağlayacak insan kaynakları uygulamalarıyla her zaman yanınızda olmayı hedefliyoruz.

Bu yolculuk boyunca, değişen ve gelişen teknolojiyi de uygulamalarımıza katarak yeni insan kaynakları uygulamalarıyla yaşamlarımızı kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

Yetenek Yönetimi

KoçSistem ’deki kariyer yolculuğumuzda yöneticilik ya da uzmanlık olmak üzere iki farklı yolda ilerleyebiliriz. Her iki yolculukta da ileriye gidebilmek için temel iki değerlendirme sürecinde yakalamamız gereken başarı kriterlerimiz var:

  • 360 Geri Bildirim Sistemi: İş hedeflerimize giderken sergilediğimiz davranış modelimiz değerlendirilir.
  • Performans Değerlendirme Sistemi: Yıl içinde aldığımız iş hedeflerimiz sene sonunda değerlendirilir.

Performans 360 Geri Bildirim sonuçlarımız ve geribildirimlerimiz ışığında her yıl fonksiyon bazında “Yetenek Yönetimi” süreci gerçekleştirilir. Bu şekilde kariyer yolculuğundaki ilerleme adımlarımız belirlenir.

Bu değerlendirme neticesinde uzmanlık yolunda ve yönetsel kariyer yolunda ilerleyecek çalışanlarımız için KoçSistem Akademi tarafından Gelişim planlaması yapılır.

Tüm bunların yanı sıra kariyer mentörlüğü vb farklı kariyer destek araçları ile kariyer gelişimi desteklenir.

İşe Alım

İşe alım sürecimizin her aşamasında adaylarımıza iyi bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz.

Yetkinlik bazlı mülakat, teknik mülakat, online kişilik envanteri ve pozisyona göre dizayn edilmiş değerlendirme merkezi uygulamaları sonucu birlikte büyük başarılara imza atacağımız adaylarımıza iş teklifimizi sunuyoruz.

İşe başlayacak yeni çalışma arkadaşlarımızın KoçSistem’de yaşama adaptasyon süreçlerini işe uyum ve oryantasyon programı ile destekliyoruz.

Ücretlendirme ve Yan Haklar

Ücretlendirme paketi; maaş, ikramiye, sosyal yardım paketi ve yan haklarımızı ihtiyacımıza göre kendimizin yönettiği Flextra’dan oluşmaktadır.

Maaş ödemeleri Nasıldır?

16 brüt ödeme olarak hesaplanır.(4 ikramiye her ay maaşa yansıtılarak ödenir.)

Sosyal Yardım Paketinde Neler Var?

  • Her ay yakacak yardımı
  • Ramazan ve Kurban Bayramlarında bayram harçlığı
  • Temmuz ayında izin harçlığı
  • Üç çocuğa kadar her ay çocuk yardımı
  • Yılda bir kez olmak üzere ilköğretim, lise ya da üniversitede okuyan çocuklarına tahsil yardımı
  • Evlilik, doğum ve ölüm hallerinde belirlenen yardım tutarları
  • Otuz beş yaşın altındaki tüm çalışanlarımız Koç Vakfı’na üyelik.(Koç Vakfı’nın belirlediği oranda maaş üzerinden yapılan kesintiler vakıfta oluşturulan hesapta çalışan adına birikir ve çalışanın işten ayrılması durumunda kıdemine göre farklı koşullarda geri ödeme yapılır.)
  • Koç Vakfı’na bağlı olarak opsiyonel Koç Allianz özel sağlık sigortası da çalışan ve ailesi için uygulanmaktadır. Ayrıca her çalışanımıza Ferdi Kaza Sigortası da yapılmaktadır.

Ekstrası fazla Flextra nedir?

Alışveriş yapmak mı istiyorsunuz? Yoksa güzel bir tatile çıkmak mı? Ya da belki araç kiralamak mı? Neye ihtiyacınız varsa hepsi Flextra’da.

Kendi ihtiyacımıza göre yan haklarımızı seçtiğimiz, istediğimiz gibi yönetebildiğimiz özel bir pakettir Flextra.

Teknolojiden sağlığa, alışverişten araç kiralamaya kadar çok geniş bir alanda ekstralar sunan bu paketi daha da zenginleştirmek için artı KoçSistem katkı payıyla her sene özgürce seçimlerimizi yaparız.

Level-Up
Yaşamımıza Renk Katanlar
Gelişim Yolculuğumuz
Yola Yeni Çıkanlar İçin: Level-Up
İş ve bilişim dünyasını keşfetmek için yola çıkmaya hazır olan gençler Level Up’ta buluşuyor.
KoçSistem’de staj yapma veya yarı zamanlı çalışma programı olan KoçSistem Level Up ile üniversitelerin 3. ya da 4. sınıf öğrencilerine kapılarını açıyor. İş dünyası ve bilişim sektöründe keşif, deneyim ve gelişim dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Level Up’a katılanlar hem geleceğine yatırım yapıyor hem de iş ve bilişim dünyasına güçlü bir başlangıç yapıyor.
Yaşamımıza Renk Katanlar
Eğlencesi çok aktivitelerden spora, sosyal sorumluluk projelerinden anlık sürprizlere kadar yaşamın tüm renkleri burada!
Maksat Muhabbet ile Sanattan spora, sosyal medyadan iş dünyasına başarılarıyla ilham veren konuklarla samimi sohbet edeceğimiz iletişim platformumuzdur. Farklı konularda yeni ufuklar açar ve samimi bir sohbet ortamı sunar.
Gelişim Yolculuğumuz
Hiç durmadan öğrenmek, öğrendiklerimizi paylaşmak, gelişmek ve geliştirmek için KoçSistem Akademi Parmağımızın Ucunda!
KoçSistem Akademi, işe başladığımız ilk günden itibaren gelişim yolculuğumuzun ilk adımını bizimle birlikte atıyor. Yol boyunca adımlarımızı sağlamlaştırmak için bizimle.
“Baş Rol Senin” oryantasyon programı yol boyunca bize rehberlik edecek tüm bilgileri samimi bir karşılama ile sunuyor.
X
KoçSistem Web Sitemizi
Beğendiniz mi?
Bizi 1 (en az) ile 10 (en çok) arasında değerlendirebilirsiniz.
KoçSistem ürün ve çözümlerini kullanıyor musunuz?