Workplace is a digital workspace and intranet solution centered around enhancing the effective use of technology in the workplace. It focuses on employee collaboration, communication, innovation, mobility, and cloud computing.
With RPA - Robotic Process Automation, you can reduce your operational burdens and increase your business efficiency in your digital transformation process.
Highlight
Pixage is a digital publishing application that enables the centralized management of all screens and broadcasting streams from a single platform.
HRedition is a platform that digitalizes human resources processes across all sectors and sizes, making them transparent, predictable, and manageable.
With Low Code, any desired application can be easily created without the need for a software background or coding.
Pixage
Pixage
Pixage is a digital publishing application that enables the centralized management of all screens and broadcasting streams from a single platform.

For more detailed information about our Pixage services, you can visit our Pixage page!
View in Detail
Future vehicle technologies in the digitizing automotive industry.
The rise and future of digital financial services.
New trends in the durable goods sector in the age of digital transformation.
Digital transformation in the energy sector and future energy technologies.
Digitized education: Tomorrow's technologies.
Digital transformation in the public sector and citizen-centered services.
Digitalization in the retail sector and future shopping trends.
Digital health: The rise of technology in healthcare services.
Digital insurance: Innovations shaping the future of the insurance sector.
Digital transformation in the telecommunications sector and the connected world.
Digital tourism: Future travel technologies and trends.
Capital 500 Ödül Töreni 2024
15.05.2024

İş Dünyasının Zirvesi’ne Yapay Zeka ve Yeşil Zeka Gündemlerimizi Taşıdık! 

Bu yıl üst üste 6'ıncı kez ana sponsor olarak destek verdiğimiz Capital 500 Zirvesi ve Ödül Töreni, iş dünyasının önemli isimlerinin geniş katılımı ile gerçekleşti. 

Törenin açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Mehmet Ali Akarca teknoloji ve sürdürülebilirliğin bir madalyonun iki yüzü gibi çalıştığını vurgulayarak sözleirne şöyle devam etti; "Günümüzde sürdürülebilirliği ‘dijitalleşmeden’ bağımsız düşünemeyiz. Bu doğrultuda KoçSistem, KoçDigital ve KoçSavunma olarak sürdürülebilirlik projelerimizi tek bir çatı altında topladık ve bu programa Yeşil Zeka dedik. Yeşil Zeka kapsamında projelerimizi, başta yapay zeka ve üretken yapay zeka olmak üzere yenilikçi teknolojiler ile hayata geçiriyoruz. Özellikle, yüzde yüz iştirakimiz KoçDigital, üretken yapay zeka teknolojisini firmalarla buluşturuyor, dijital dönüşümlerine hız kazandırıyor. Bugüne kadar KoçDigital gerçekleştirdiği 250’den fazla veri ve yapay zeka projesinden gelen saha deneyimiyle şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerinde önemli rol oynadı" dedi. 

Ödül Töreni kapsamında bu yıl 3'üncüsü verilen “KoçSistem Dijital Dönüşüm Özel Ödülü”ne ise teknoloji yatırımları ile Şişecam layık görüldü.  Ödülü Genel Müdürümüz Mehmet Ali Akarca, Şişecam CEO'su Görkem Elverici'ye takdim etti.