Workplace is a digital workspace and intranet solution centered around enhancing the effective use of technology in the workplace. It focuses on employee collaboration, communication, innovation, mobility, and cloud computing.
With RPA - Robotic Process Automation, you can reduce your operational burdens and increase your business efficiency in your digital transformation process.
Highlight
Pixage is a digital publishing application that enables the centralized management of all screens and broadcasting streams from a single platform.
HRedition is a platform that digitalizes human resources processes across all sectors and sizes, making them transparent, predictable, and manageable.
With Low Code, any desired application can be easily created without the need for a software background or coding.
Pixage
Pixage
Pixage is a digital publishing application that enables the centralized management of all screens and broadcasting streams from a single platform.

For more detailed information about our Pixage services, you can visit our Pixage page!
View in Detail
Future vehicle technologies in the digitizing automotive industry.
The rise and future of digital financial services.
New trends in the durable goods sector in the age of digital transformation.
Digital transformation in the energy sector and future energy technologies.
Digitized education: Tomorrow's technologies.
Digital transformation in the public sector and citizen-centered services.
Digitalization in the retail sector and future shopping trends.
Digital health: The rise of technology in healthcare services.
Digital insurance: Innovations shaping the future of the insurance sector.
Digital transformation in the telecommunications sector and the connected world.
Digital tourism: Future travel technologies and trends.
We held our “Accelerate Your Hybrid Cloud Journey” event in cooperation with AWS & Equinix!
05.03.2024

AWS & Equinix iş birliğinde “Hibrit Bulut Yolculuğunuzu Hızlandırın” Etkinliğimizi Gerçekleştirdik!

AWS ve Equinix iş birliği ile “Hibrit Bulut Yolculuğunuzu Hızlandırın” etkinliğimizi Halk Bankası, Yapı Kredi Bankası, Midas gibi birçok farklı sektörden müşterimizin katılımı ile başarıyla tamamladık. Etkinlikte, Çelebi Havacılık CIO’su Serdar Günizi’nin moderatörlüğünde gerçekleşen “Hibrit Bulutta ÜÇ’ün Gücü” oturumunda, Teknoloji Genel Müdür Yardımcımız Barış Düzenli, AWS Genel Müdürü Burak Aydın ve Equinix Genel Müdürü Aslıhan Güreşcier konuşmacı olarak yer aldılar.

Teknoloji Genel Müdür Yardımcımız Barış Düzenli panelde KoçSistem’in hibrit bulut stratejisinin, müşterilerin ihtiyaçlarına göre bulut tüketimi ve harcamalarını optimize etmeye yönelik olduğunu belirterek; "Bu noktada iki önemli partnerimiz AWS ve Equinix iş birlikteliği ile tüm sektörlerde müşterilerimizi bu hizmetlerle buluşturabiliyor; yetkin kadromuzla uçtan uca hizmet sunabiliyoruz” dedi.

Platform Servisleri Birim Yöneticimiz Hikmet Kapusuzoğlu'nun "Dijital Geleceği Şekillendiren Bulut Stratejimiz ve Vizyonumuz" sunumu ile devam eden etkinlik, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın konuşması ile sona erdi.