Workplace is a digital workspace and intranet solution centered around enhancing the effective use of technology in the workplace. It focuses on employee collaboration, communication, innovation, mobility, and cloud computing.
With RPA - Robotic Process Automation, you can reduce your operational burdens and increase your business efficiency in your digital transformation process.
Highlight
Pixage is a digital publishing application that enables the centralized management of all screens and broadcasting streams from a single platform.
HRedition is a platform that digitalizes human resources processes across all sectors and sizes, making them transparent, predictable, and manageable.
With Low Code, any desired application can be easily created without the need for a software background or coding.
Pixage
Pixage
Pixage is a digital publishing application that enables the centralized management of all screens and broadcasting streams from a single platform.

For more detailed information about our Pixage services, you can visit our Pixage page!
View in Detail
Future vehicle technologies in the digitizing automotive industry.
The rise and future of digital financial services.
New trends in the durable goods sector in the age of digital transformation.
Digital transformation in the energy sector and future energy technologies.
Digitized education: Tomorrow's technologies.
Digital transformation in the public sector and citizen-centered services.
Digitalization in the retail sector and future shopping trends.
Digital health: The rise of technology in healthcare services.
Digital insurance: Innovations shaping the future of the insurance sector.
Digital transformation in the telecommunications sector and the connected world.
Digital tourism: Future travel technologies and trends.
We Met with Public and Private Sector Representatives in Ankara!
06.03.2024

“Kamu ve Özel Sektörde Dijital Dönüşüm Yol Haritası” konulu etkinliğimizi Ankara'da hem kamu hem özel sektör müşterilerimizin yoğun katılımı ile başarıyla gerçekleştirdik. Teknoloji çözümlerimiz ve ürünlerimizi katılımcılarla paylaştığımız etkinlik, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcımız Cüneyt Özdilek ve Ankara Bölge Grup Yöneticimiz Hıdır Peker’in açılış konuşmaları ile başladı.

Etkinlik, Teknoloji Çözümleri Direktörümüz Nadir Altmışdört’ün OT Güvenliği, SOC, Yönetilen Hizmetler, SD-WAN konularını ele aldığı "KoçSistem Teknoloji Çözümleri" sunumu ile devam etti. Çözüm Grup Yöneticimiz İbrahim Arslan’ın DevOps, Low Code, Pixage ve Workplace ürün ve çözümlerimizi anlattığı etkinlik; RTÜK Bilgi İşlem Daire Başkanı Olcay Çiçeklitaş’ın Workplace ürünümüz ile ilgili müşteri deneyimini paylaştığı sunum ile sona erdi.