Workplace is a digital workspace and intranet solution centered around enhancing the effective use of technology in the workplace. It focuses on employee collaboration, communication, innovation, mobility, and cloud computing.
With RPA - Robotic Process Automation, you can reduce your operational burdens and increase your business efficiency in your digital transformation process.
Highlight
Pixage is a digital publishing application that enables the centralized management of all screens and broadcasting streams from a single platform.
HRedition is a platform that digitalizes human resources processes across all sectors and sizes, making them transparent, predictable, and manageable.
With Low Code, any desired application can be easily created without the need for a software background or coding.
Pixage
Pixage
Pixage is a digital publishing application that enables the centralized management of all screens and broadcasting streams from a single platform.

For more detailed information about our Pixage services, you can visit our Pixage page!
View in Detail
Future vehicle technologies in the digitizing automotive industry.
The rise and future of digital financial services.
New trends in the durable goods sector in the age of digital transformation.
Digital transformation in the energy sector and future energy technologies.
Digitized education: Tomorrow's technologies.
Digital transformation in the public sector and citizen-centered services.
Digitalization in the retail sector and future shopping trends.
Digital health: The rise of technology in healthcare services.
Digital insurance: Innovations shaping the future of the insurance sector.
Digital transformation in the telecommunications sector and the connected world.
Digital tourism: Future travel technologies and trends.
We Discussed “Sustainability and Cyber Security Risks” at IDC Security Roadshow!
07.03.2024

IDC Türkiye tarafından 7 Mart Perşembe günü gerçekleştirilen, Stratejik Partner olarak yer aldığımız IDC Security Roadshow’da etkinliğinde; kamu ve özel sektörün öde gelen kurumlarından 400’den fazla BT güvenlik yöneticisi ağırlandı. “Gelişen Tehditler, Gelişmiş Savunmalar: Gelecek Dönemde Siber Güvenlik” ana temalı etkinlikte; siber tehditler ve siber güvenlik yaklaşımlarına vurgu yapılırken, siber tehditlere karşı alınması önerilen önlemler, belirsizlik çağında siber savunma, yapay zekanın güvenlikte kullanılması, bulut güvenliği konuları da vurgulanan diğer başlıklar arasındaydı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren KoçSistem Ticari Büyüme ve Planlama Grup Yöneticimiz Emre Uyan, “Sustainability and Cyber Security Risks” başlıklı sunumunda; siber güvenlik önlemlerini güçlendiren ve sürekli olarak iyileştiren şirketlerin siber saldırılardan kaynaklanan potansiyel zararları en aza indirgediğini ve böylelikle sadece maliyetlerden tasarruf etmekle kalmayıp aynı zamanda itibarlarını ve müşteri güvenini de korumaya devam ettiklerini belirtti. Sunumunda bu nedenlerle, siber güvenliğe yatırım yapmanın ve siber dayanıklılığı sağlamanın, işletmelerin geleceğini korumak için hayati öneme sahip olduğunun altını çizen Uyan; “Siber tehditlere karşı aktif bir şekilde mücadele ederek, şirketlerimizi güvenli ve sürdürülebilir bir geleceğe taşıyabiliriz.” dedi.

Hedef müşterilerimizle birebir görüşmelerle bir araya gelme fırsatı bulduğumuz etkinlikte fuaye alanındaki standımızda katılımcılarla etkileşime geçerek, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sorularını yanıtladık.

Etkinlikte emeği geçen ve katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.