Workplace, teknolojinin iş hayatında daha etkin kullanılmasını sağlayan, odağında çalışan iş birliği, iletişim, inovasyon, mobilite ve bulut bilişim olan dijital çalışma ortamı, intranet çözümüdür.
RPA - dijital-is-gucu ile dijital dönüşüm sürecinizde operasyonel yüklerinizi azaltabilir, iş verimliliğinizi artırabilirsiniz.
Öne Çıkan
Pixage ile tüm ekranları ve yayın akışını tek bir merkezden yönetilmesini sağlayan bir dijital yayıncılık uygulamasıdır.
HRedition, her sektörde ve boyutta insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirerek şeffaf, öngörülebilir ve yönetilebilir hale getiren bir platformdur.
Low Code ile herhangi bir yazılım geçmişine sahip olmadan ve kod kullanmadan istenilen uygulama kolaylıkla oluşturulabilir.
Pixage
Pixage
Pixage ile tüm ekranları ve yayın akışını tek bir merkezden yönetilmesini sağlayan bir dijital yayıncılık uygulamasıdır.

Pixage ürünümüz hakkında daha ayrıntılı bilgi için Pixage sayfasını ziyaret edebilirsiniz!
Detaylı İncele
Dijitalleşen otomotiv endüstrisinde geleceğin araç teknolojileri.
Dijital finansal hizmetlerin yükselişi ve geleceği.
Dijital dönüşüm çağında dayanıklı mal sektöründe yeni trendler.
Enerji sektöründe dijital dönüşüm ve geleceğin enerji teknolojileri.
Dijitalleşen eğitim: Yarının teknolojileri.
Kamu sektöründe dijital dönüşüm ve vatandaş odaklı hizmetler.
Perakende sektöründe dijitalleşme ve geleceğin alışveriş trendleri.
Dijital sağlık: Sağlık hizmetlerinde teknolojinin yükselişi.
Dijital sigorta: Sigorta sektöründe geleceğin inovasyonları.
Telekomünikasyon sektöründe dijital dönüşüm ve bağlantılı dünya.
Dijital turizm: Geleceğin seyahat teknolojileri ve trendleri.
Sürdürülebilirlik :
Yeşil Zeka
KoçSistem
Dijital dönüşüm yatırımlarının, kurumlar açısından sürdürülebilirliğin teminatı olduğunun bilinciyle hareket ederek, yeni nesil teknolojilerle ürettiğimiz ürün ve çözümlerle kurumları daha dirençli, sürdürülebilir ve değer paylaşımına açık organizasyonlara dönüşmelerine katkı sağlıyoruz.

Dijital dönüşümün etkili kullanımı ile sürdürülebilir bir gelecek mümkün!

KoçSistem olarak, sürdürülebilirlik hedeflerimize ulusal ve uluslararası ölçekte varlığımızı güçlendirerek ulaşabileceğimize inanıyoruz. 75 yılı aşkın süredir müşteri ihtiyaçlarını merkeze alan, kendi ürün ve hizmetlerini geliştiren ve bütünleşik çözümler sunan bir marka olarak, Brand Finance tarafından bilişim kategorisinde üç yıl üst üste Türkiye’nin En Değerli Markası seçildik ve Capital 500’de En Beğenilen Teknoloji Şirketleri arasında yer aldık. Lider teknoloji şirketi olarak ekonomik, çevresel ve sosyal açıdan sorumlu bir şekilde hareket ediyoruz.

KoçSistem olarak sürdürülebilirliği dört farklı boyutta ele alıyoruz: Çevre, İnsan, Toplum ve İş. Bu dört boyutu desteklemek ve yönlendirmek hedefiyle çevremize, toplumumuza, işimize, müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve tüm paydaşlarımıza değer katan çözümler sunuyoruz. Bulut hizmetleri, Siber Güvenlik, Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zeka ve Analitik alanlarında dijital dönüşüm çözümleri geliştirerek, müşterilerimize ve sektör ihtiyaçlarına yönelik özelleştirilmiş dijital çözümlerimizle iklim ve teknoloji odağında ilerliyoruz.

Gezegenimizi “Yeşil Zeka” iyileştirecek yaklaşımını benimsiyoruz.

Yeşil zeka ile biz; sürdürülebilirlik hedeflerine odaklanıp, akıllı teknolojilerin kullanımı ile çevreye daha az zarar veren, enerji tasarruflu sağlayan, doğal kaynakları daha verimli kullanan, döngüsel ekonomi yaklaşımını benimseyen dijital çözümler sunmanın önemini vurguluyor, insan odaklı çalışma prensiplerini benimseyerek, iş dünyasının nitelikli iş gücü kazanması için çabalıyoruz.

Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız 4 Ana Teknoloji
Nesnelerin İnterneti
Nesnelerin İnterneti
Dijital ikizler ve gerçek zamanlı performans analizleri ile sürdürülebilir üretim ve enerji verimliliği için
İleri Analitik ve Yapay Zeka
İleri Analitik ve Yapay Zeka
Öngörü modelleri ile ekipman sürdürülebilirliği ve tedarik zinciri optimizasyonları için
Siber Güvenlik
Siber Güvenlik
Kesintilerin önüne geçmek, twin transation teknolojilerine güven oluşturmak ve dijital bağışıklık ile tüm sistemlerin sürdürülebilirliği için
Bulut Bilişim
Bulut Bilişim
Süreçleri dönüştürmek ve paylaşılan kaynakların verimliliğini sağlamak için
Çevre için Sürdürülebilirlik
İnsan için Sürdürülebilirlik
Toplum için Sürdürülebilirlik
İş için Sürdürülebilirlik
Çevre İçin Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir bir gelecek için en önemli konumuzun çevreyi korumak olduğunun farkında hareket ederek işimizin tüm süreçlerinde çevresel etkimizi en aza indirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Çalışma lokasyonlarımızdaki enerji izleme projeleriyle de çevreye duyarlı hareket ediyoruz. Geliştirdiğimiz ürün ve çözümleri tüm iş dünyasının kullanımına sunarak çevreye olan katkımızı genişletiyoruz. Kağıtsız ofis uygulamaları ile işimizi dijitalleştirerek gereksiz kâğıt tüketimini azaltıyoruz.

İnsan için Sürdürülebilirlik

Yetkinlik odaklı çalışma felsefesini benimseyerek ve teknolojik yetkinliklerimizi iş modelimizin merkezine alarak çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişimlerini destekliyor, ayrıca iş dünyasının nitelikli iş gücüne ulaşması için programlar geliştiriyoruz.

Çalışanlarımıza güvenli çalışma ortamı sunuyoruz ve hem fiziksel hem de ruhsal sağlıklarını korumak adına diyetisyen, psikolog gibi birçok imkân sağlıyoruz.

KoçSistem Akademi, çalışanlarımızın uzmanlık, liderlik ve kişisel gelişimini desteklemek için tasarlanmış eğitimleri tek bir çatı altında topluyor. Bu sistem sayesinde çalışanlarımız, kendi bireysel gelişimlerini kendileri yönetebiliyorlar. 80.000 saati aşmış olan bu eğitimler uzmanlık, liderlik ve kişisel gelişim konularını içermektedir. KoçSistem Akademi Plus platformumuz, 2022 yılında Brandon Hall Awards’ın “Best Advance in Creating a Learning Strategy” kategorisinde ve Stevie Awards for Great Employers’ın “Best Strategy for a Corporate Learning University” kategorisinde Gold ödüle layık görüldü.

KoçDigital çatısı altında yapılandırdığımız KoçDigital Akademi ile çeşitli sektörlerdeki iş profesyonellerine yönelik veri ve ileri analitik odaklı eğitim programları sunuyoruz. Ulusal ve uluslararası eğitim ve danışmanlık kurumları ile desteklediğimiz programlarımız ile 2019’dan bu yana toplam 500’den fazla katılımcının dahil olduğu 610 saatten fazla eğitim gerçekleştirdik ve 300’den fazla projeyi hayata geçirdik. Nitelikli insan kaynağını yetiştirmek adına siber güvenlik, veri analisti, yazılım geliştirme, pazarlama ve satış alanlarında üniversiteden yeni mezun veya son sınıf öğrencilerine yönelik “Genç Yetenek Yetiştirme” programlarını hayata geçiyoruz. 2022 yılında yürüttüğümüz Genç Yetenek programları ile 100’den fazla gencin kariyerlerini planlamasına destek olduk. 8 farklı genç yetenek programları ile toplamda 950 saatten fazla eğitim verilmesini sağladık.

KoçDigital İK Analitiği ürünlerimiz ile çalışan performansının iyileştirilmesini ve çalışanların elde tutma oranının artırmasını sağlıyoruz.

RPA dijital iş gücü çözümlerimiz ile standart iş ve süreçleri robotlarla yaparak yüksek yetkinliklere sahip çalışma arkadaşlarımızın daha nitelikli ve katma değer üretecek şekilde çalışmalarına olanak sağlıyoruz.

Toplum için Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir bir topluma katkıda bulunmak için, kaynakları doğru ve etkili bir şekilde kullanmayı sağlayan akıllı teknolojiler geliştiriyoruz. Bu çabalarımızla toplumda daha fazla fırsat eşitliği sağlamaya odaklanıyoruz, gelecek nesiller için daha iyi bir yaşam kalitesi ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmayı hedefliyoruz.

Teknolojiyi “sağlıklı” ve “faydalı” kullanmanın gerekliliğini vurgulayan “Aile Saati” projemizle, eğitim ortağımız AÇEV ve kitap ortağımız Yapı Kredi Yayınları ile birlikte ebeveynleri ve çocukları daha sağlıklı ekran kullanmaları konusunda bilinçlendiriyoruz. AÇEV’in düzenlediği Anne ve Baba Destek Programları çerçevesinde 3500’den fazla aileye eğitim verilmesini sağladık.

KoçSistem olarak Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ne dair farkındalık oluşturmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. BM Kadın Birimi tarafından yürütülmekte olan devlet liderleri, şirketler ve üniversiteleri toplumsal cinsiyet eşitliği için buluşturan HeForShe hareketi kapsamında farkındalık oluşturmaya devam ediyor, toplumsal cinsiyet eşitliğinin yalnızca kadınları değil toplumun her kesimini ilgilendirdiğine vurgu yapıyoruz.

İş için Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir bir gelecek için dijital dönüşümün etkili bir şekilde kullanılması gerektiğine inanıyoruz. Sürdürülebilirlik ve teknolojinin güçlü bağına inanarak iş modelimizde döngüsel ekonomi yaklaşımını benimseyip kaynak verimliliği sağlayacak şekilde ürün ve çözümlerimizi tüm iş dünyasının kullanımına sunuyoruz.

Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız | 4 Ana Teknoloji

Dijital ikizler ve gerçek zamanlı performans analizleri ile sürdürülebilir üretim ve enerji verimliliği için Nesnelerin İnterneti

Öngörü modelleri ile ekipman sürdürülebilirliği ve tedarik zinciri optimizasyonları için İleri Analitik ve Yapay Zeka

Kesintilerin önüne geçmek, twin transition (dijital ikiz) teknolojilerine güven oluşturmak ve dijital bağışıklık ile tüm sistemlerin sürdürülebilirliği için Siber Güvenlik

Süreçleri dönüştürmek ve paylaşılan kaynakların verimliliğini sağlamak için Bulut Bilişim

Tüm bu teknolojilerin yanı sıra müşterilerimize ve sektöre özel Dijital Çözümlerimiz ile sektörel ve müşterilerimize özel ürün ve çözümler sunuyor, kapsayıcı bir yaklaşım benimsiyoruz.

Günümüz enerji kaynaklarını en iyi şekilde kullanmamıza olanak sağlayan ve kurumların operasyonel maliyetlerinde önemli bir gider kalemi olan enerji tüketimine yönelik, “Enerji İzleme” çözümümüzü müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Enerji tüketimlerini izleyerek şirketlerin gereksiz tüketimlerini azaltmalarına, ürün bazlı enerji maliyetlerini daha doğru raporlamalarına, gelecekteki enerji kullanımı ve dolayısıyla maliyetin tahminlenmesine olanak sağlıyoruz.

Platform 360 ile gerçek zamanlı üretim izleme yaparak üretimin sürdürülebilirliğini artırırken, öngörücü bakım ile makine kullanım ömrünü uzatıyoruz.

Analitik çözümlerimizle stokların optimize edilmesinden taleplerin tahminlemesine kadar tedarik zincirinin her alanını dijitalleştiriyor, fazla stoklardan doğan verimsizliğin ve çevresel etkilerin önüne geçiyoruz.

KoçSistem olarak, siber güvenlik alanında sağladığımız hizmetlerimiz ile her zaman sektörün öncüsü olmak ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak için yoğun olarak çalışıyoruz.

Türkiye'nin en büyük siber güvenlik ürün portföyü olan KoçSistem Siber Güvenlik ürün ve hizmet portföyümüzü, gelişen yeni siber ataklar ve teknolojiye paralel olarak, müşterilerimizin sürdürülebilirlik ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak konumlandırıyoruz.

Şirketlerin sürdürülebilir bilgi teknolojileri alt yapısını kurmalarını ve operasyonlarının çevresel etkisini azaltmalarını sağlamak amacıyla, Bulut ve Veri Merkezi çözümlerimizi sunuyoruz.

Dijital yayıncılık ürünümüz Pixage ve e-çözümler ürün ailemizde yer alan e-fatura, e-defter ürünleri ile kurumların kağıt tüketimini en aza indirmelerine yardımcı oluyoruz.

Küresel bir sorun haline gelen su kirliliğine karşı, tüm bilgi ve tecrübelerimizi kullanarak geliştirdiğimiz akıllı şamandıra sistemi Smartium Blue ve Smartium Clean ürünlerimizi ekosistemin hizmetine sunuyoruz.

B2B odaklı ileri aşama startup ve scaleup'lara yönelik girişimcilik ve inovasyon platformumuz TechSquare ile girişimcileri destekliyoruz. İş birliği yaptığımız girişimlerle ortak müşteri geliştirme, ortak pazarlama ve pazara giriş çalışmaları yürütüyoruz. Türkiye’nin önde gelen Üniversiteleri, Teknokentler, Teknoloji Transfer Ofisleri, girişim hızlandırma merkezleri ve yatırımcı kuruluşlar ile iş birliği geliştiriyoruz. Ekosistemdeki paydaşlarımızla, girişimci değerlendirme, ortak proje geliştirme, mentorluk ve eğitimler başta olmak üzere birçok konuda yakın temas içinde çalışıyoruz. Techsquare B2B girişim platformumuz ile 500’ün üzerinde startup çözümünü değerlendirdik, 18’i ile stratejik iş birliği yaptık. Girişimcilik ekosistemimiz ile de müşterilerimizi sürdürülebilirliğine katkıda bulunuyoruz.

Esular ile müşterilerimize sunduğumuz “Akıllı Enerji Yönetimi ve Sulama” çözümü ile değişen şartlara bağlı olarak sulama senaryolarını güncelliyor, tasarrufu maksimum düzeyde tutuyoruz.

Sensegreen ile müşterilerimize sunduğumuz “Akıllı İklimlendirme ve Hava Kalitesi İzleme” çözümü ile sıcaklık, nem, atmosferik basınç, hava kalitesi, toz, karbondioksit gibi değerleri tek bir sensör üzerinden okuyup, bozulmaları önden tespit ederek kaynakları verimli bir şekilde kullanımını sağlıyoruz.

Agrinte ile müşterilerimize sunduğumuz “Akıllı Tarım” çözümümüz ile arazideki anlık koşulların takibini yaparak ani değişiklerden kaynaklı oluşabilecek hastalık ve zararlıların tahmin edilebilmesi ve zararlılara karşı önlem alabilmesini sağlıyor, tarımda sürdürülebilirliğe katkı sağlıyoruz.

Sürdürülebilirliği, “daha iyi” performansı hedefleyen 'daimi olma yeteneği' olarak görüyoruz ve bu nedenle sürdürülebilirliği stratejimizin merkezine alarak hareket ediyoruz.