Workplace, teknolojinin iş hayatında daha etkin kullanılmasını sağlayan, odağında çalışan iş birliği, iletişim, inovasyon, mobilite ve bulut bilişim olan dijital çalışma ortamı, intranet çözümüdür.
RPA - dijital-is-gucu ile dijital dönüşüm sürecinizde operasyonel yüklerinizi azaltabilir, iş verimliliğinizi artırabilirsiniz.
Öne Çıkan
Pixage ile tüm ekranları ve yayın akışını tek bir merkezden yönetilmesini sağlayan bir dijital yayıncılık uygulamasıdır.
HRedition, her sektörde ve boyutta insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirerek şeffaf, öngörülebilir ve yönetilebilir hale getiren bir platformdur.
Low Code ile herhangi bir yazılım geçmişine sahip olmadan ve kod kullanmadan istenilen uygulama kolaylıkla oluşturulabilir.
Pixage
Pixage
Pixage ile tüm ekranları ve yayın akışını tek bir merkezden yönetilmesini sağlayan bir dijital yayıncılık uygulamasıdır.

Pixage ürünümüz hakkında daha ayrıntılı bilgi için Pixage sayfasını ziyaret edebilirsiniz!
Detaylı İncele
Dijitalleşen otomotiv endüstrisinde geleceğin araç teknolojileri.
Dijital finansal hizmetlerin yükselişi ve geleceği.
Dijital dönüşüm çağında dayanıklı mal sektöründe yeni trendler.
Enerji sektöründe dijital dönüşüm ve geleceğin enerji teknolojileri.
Dijitalleşen eğitim: Yarının teknolojileri.
Kamu sektöründe dijital dönüşüm ve vatandaş odaklı hizmetler.
Perakende sektöründe dijitalleşme ve geleceğin alışveriş trendleri.
Dijital sağlık: Sağlık hizmetlerinde teknolojinin yükselişi.
Dijital sigorta: Sigorta sektöründe geleceğin inovasyonları.
Telekomünikasyon sektöründe dijital dönüşüm ve bağlantılı dünya.
Dijital turizm: Geleceğin seyahat teknolojileri ve trendleri.
Vizyonumuz, misyonumuz, hedeflerimiz ve ortak değerlerimiz ışığında:

Eğitim düzeyi yüksek, yeniliklere açık, enerjik, kendisini ve işini geliştirme potansiyeli bulunan, takım çalışması yapabilen insan gücünü bünyemize kazandırmak, Topluma karşı sorumlu, ahlaki değerlere saygılı, çağdaş, koşulsuz müşteri memnuniyeti felsefesini özümsemek, Çalışanların sürekli gelişimini, farklı vizyon, beceri ve teknik bilgi kazanmasını sağlamak, Zamana karşı yarışan ve daima kazanmayı hedefleyen grubumuzun en değerli kaynağı olan yüksek nitelikli çalışanlarının değişime her an hazır ortamda bilgi, beceri potansiyel ve performanslarını devamlı geliştirerek kişisel hedeflerinin örgütsel hedeflerle en doruk noktada birleşmesini sağlamaktır.

Amacımız KoçSistem’in, başarısının ve gelişiminin sürekliliği ile daha iyi hizmet vermesini sağlamaktır. KoçSistem bunu da ancak çalışanlarıyla gerçekleştirebileceğinin bilincindedir. Çalışanlarının sürekli eğitim programları, etkin performans ve ödüllendirme sistemleri ile geliştirmeyi hedeflemektedir.

Nitelikli insan kaynağı ile başarı ve gelişimin sağlanacağının bilincinde olan KoçSistem, İnsan Kaynakları Yönetiminin önemine inanmaktadır.

KoçSistem'de Yaşam Seninle Başlar
Kültürümüz
Kariyer Yolculuğu
Yetenek Yönetimi
İşe Alım
Ücretlendirme ve Yan Haklar
Performans Yönetimi

Yenilikleri keşfetmek için hevesli, enerjisi yüksek, kendini ve işini en ileriye taşımak için hep daha fazlasını öğrenmek isteyen herkes burada!

Buradayız çünkü KoçSistem’ in sağladığı üstün teknoloji hizmetleriyle hepimizin yaşamına en az bir noktasından mutlaka dokunarak yakaladığı başarısının sırrı öncelikle biz çalışanlarının yaşamlarına kattığı değerde saklıdır.

İnsan kaynaklarına dair uygulamalar da bu değeri yaşatmak üzerine tasarlanır. Müşterisini koşulsuz önceliği yapan, sonuca ulaşmak için denemekten hiç vazgeçmeyen, takdir eden, gelişimin sonsuz olduğuna inan, topluma artı değer katan herkes için kendisini gerçekleştirebileceği, yaratıcı, geliştirici, öğretici ve renkli alanların bir arada olduğu yaşam alanları sunar.

Şirketimizde Kariyer yolculuğu “nereye gitmek istediğini" belirlemekle yani keşfetmekle başlıyor. Bilginin parmağının ucunda olduğu, çeşitliliğin ve değişimin her gün yaşandığı günümüz dünyasında bu soruya cevap bulmak artık hiç de zor değil. Zor olan, keşfedilmesi gereken, “nasıl olması gerektiği ya da olacağı?"

Öğrenmek demek gelişim, gelişim demek kariyer hedefine bir adım daha yaklaşmak! Çalışanlarımıza yaşamları boyunca gelişimlerine katkı sağlayacak büyüme fırsatlarını yaratmak, şirket değerlerimizin önemli bir parçasıdır.

Akademi Plus

Akademi Plus, Türkiye’ de ilk ve tek yeni nesil ve çok boyutlu öğrenme ve kariyer gelişimi yönetim yaklaşımıdır. Bu yaklaşımın temel söylemi; Kariyerinde ve gelişiminde daha etkin ve hızlı yol almak artık SENİN elinde!

Yeni Kariyer ve Gelişim Yönetimi yaklaşımımız Akademi Plus, kariyer ve gelişim yolculuğunu planlamak ve yönetmek için “Keşfet – Öğren – Büyü” mottosu ile “Kariyerine Artı Kat”mak üzere senin için tasarlanmıştır.

Keşfet ile Kariyer ve Gelişim Hedefini Belirleyip; Öğren ile Gelişim Aktivitelerini gerçekleştirirken, Büyü ile gelişim ve kariyer adımlarını planlayıp hızlandırabilirsin.

Kariyerine Artı Katmak için BÜYÜMEK şart! Keşfet ve Öğrenme’nin doğal sonucu olan Büyümek, öğrendiklerinle gelişim göstermek, gelişim aktivitelerini gerçekleştirerek iş sonuçlarında ve kişisel gelişimde başarılı sonuçlar elde etmektir.

Büyüme fırsatları, şirketimiz ve topluluk genelinde sunulan gelişim ve kariyer fırsatlarıdır. 100.000 çalışana sahip Koç Topluluğu, her ay yayınladığı onlarca ilanla birbirinden farklı kariyer fırsatlarını bizlerle paylaşıyor.

Şirketimizde ise her yıl çalışanlarımızın ortalama 20%’si şirket ve topluluk içi rotasyon, kademe artışı ve yönetsel terfilerle kariyerine zenginlik katıyor. Bu anlamda farklılaşan kariyer fırsatları ile ister liderlik ister uzmanlık, istersek de alternatif yolların farklı kapılarını aralayabiliyoruz.

Çalışanlarımız rol değişikliği veya mevcut rolünde fırsatlar ile gelişim veya kariyerlerinde yol alabilirler.

Rol değişikliği fırsatları kapsamında topluluk içi veya şirket içi rotasyon sayesinde hem şirket içindeki hem de farklı grup şirketlerinde farklı deneyimler elde edilebilmektedir.

Mevcut rolümüzdeki fırsatlar kapsamında, iç eğitmenlik, koçluk & mentorluk, ex projelerinde görev alma, agile rollerde görev alma veya kademe artışı alarak kariyerlerine artı katmaktadır.

Teknik Mentörlük ise belirli bir mesleki ya da uzmanlık alanında derin bilgiye sahip kişilerin, gönüllülük esasına ve bazı yönetim prensiplerine dayalı olarak, ihtiyaç duyan çalışanlarla bilgi ve deneyimlerini paylaşmasıdır.

Ve tabi ki hepimizi çok ileriye götüreceğine inandığımız geri bildirim verme ve alma kültürümüz​ kariyer yolculuğumuzun en temel taşlarından birini oluşturuyor.

KoçSistem’de her birimizin bir yetenek olduğu bilinerek yola çıkılır.

Bu bakış açısıyla, KoçSistem’i geleceğe taşıyacak potansiyeli ortaya çıkarmak ve sürdürülebilir başarısı için Yetenek Yönetimi süreci en önemli araçlardan biridir.

Yetenek Yönetimi, kariyer yönetimi ve gelişim planlamayı hepimiz için daha sistematik hale getirmek için vardır. Bu anlayış ışığında bizlere rehberlik edecek​ nitelikte yapı, geleceğe yön verecek potansiyel çalışanların keşfedilmesi ve elde tutulması sağlanır.​

Yılda bir kez yürütülen bu süreçte, Koç Topluluğu Yetenek Yönetimi modeli olan Potansiyel Değerlendirme yaklaşımı kullanılır. Bu yaklaşımla beraber direktörler ve üst yönetimin bir arada olduğu komitelerde fonksiyon bazlı değerlendirmeler gerçekleştirilir.

Performans sonuçları yetenek yönetiminin temelini oluşturur. Performans sonuçları ve yönetici görüşleri yetenek yönetiminin temelini oluşturur. Bölüm, fonksiyon ve üst yönetim seviyesinde yapılan kalibrasyon toplantıları ile değerlendirmeler tamamlanır.​ Bu değerlendirmeler yıl içerisinde bir defa gerçekleştirilir.

İşe alım sürecimizin her aşamasında adaylarımıza iyi bir deneyim yaşatmayı hedefliyor, geleceğe yön verecek yetenekleri özenle seçiyoruz.

İşe alım süreçlerimizde kullandığımız araçların temel amacı yetkinliklerin en iyi şekilde analiz edilerek pozisyon ile uyumluluğunu anlayabilmektir. Bu doğrultuda yetkinlik bazlı mülakat, teknik mülakat, online kişilik envanteri ve pozisyona göre tasarlanmış değerlendirme merkezi uygulamaları sonucu birlikte büyük başarılara imza atacağımız adaylarımıza iş teklifimizi sunuyoruz.

Birden fazla aşamanın yer aldığı ve her aşamasında deneyiminizle ilgili geri bildirim aldığımız işe alım sürecini yürütüyoruz.

İşe alım adımlarımız aday olunan pozisyona göre değişmekle birlikte, tüm adımlarımızın özet bilgilerini aşağıda paylaşıyoruz;

1 - Online Başvuru

Başvurularımızı Linkedin, Kariyer.Net ve Peoplise siteleri üzerinden alıyoruz. Deneyimlerin pozisyonun beklentileriyle uyuşması durumunda yetenek kazanımı ekibi olarak iletişim bilgilerini paylaşan adaylarımızla iletişime geçiyoruz.

Aynı zamanda tüm ilanlarımızı şirket içi ilan olarak açıyor, şirketimizdeki yetenekleri değerlenme konusunda öncelik veriyoruz.

2 - Teknik Mülakat

Pozisyonun gerekliliklerine göre, arayışında olduğumuz role özel teknik mülakat yapıyoruz. Teknik değerlendiricilerimiz ve ihtiyaç olması halinde pozisyonun bağlı olacağı yöneticilerimiz görüşmeleri gerçekleştiriyor.

Bu aşama bizlerle ilk yüz yüze iletişim! Dilerseniz mülakat ipuçları sayfamızı inceleyebilirsin.

3 - Yönetici & IK Mülakatı

Yetenek Kazanım uzmanımız ve pozisyonun bağlı olacağı yönetici ile tanışacağın bir görüşme gerçekleştiriyoruz. Bu aşamada tüm organizasyon hakkında ve görev alacağın ekip hakkında bilgileri paylaşıyoruz. Hem sorularımızı sorup, hem de merak edilenleri cevaplıyoruz. Adaylarımızı sahip oldukları yetkinlikler ve tecrübelere göre gözlemliyor, önceki aşamalarda bizimle paylaştıkları verilerle beraber değerlendiriyoruz.

4 – Online İngilizce Testi / Değerlendirme Merkezi Uygulamaları

Aday olduğunuz pozisyonun gerekliliklerinden biri İngilizce sınavı ya da Online Değerlendirme merkezi uygulamaları olabilir. Bu aşamada aday olduğunuz pozisyonun süreçleriyle ilgili ilgi paylaşıyoruz ve gireceğiniz değerlendirme merkezi uygulamaları ile ilgili de en iyi deneyimi yaşamanız için detaylı yönlendirme yapıyoruz.

5 – Kişilik Envanteri

Kişilik özellikleriyle ilgili olarak ayrıntılı analizi yapılarak, mesleki yönelim alanlarında en uygun yönlendirmeleri yapmayı amaçlıyoruz. Envanter olarak karşınıza çıkacak online uygulama ile yönlendirmelerimizi yaptıktan sonra, nasıl bir deneyim yaşayacağınıza dair detaylı bir bilgilendirme gerçekleştiriyoruz.

6- Referans Kontrol Aşaması

Bu tekliften önceki son aşamamız. Tüm süreçte yetkinlikleri, pozisyonla örtüşen adaylarımızla teklif sürecine geçiyor, detaylı olarak tekliflerimizi online ya da yüz yüze görüşmelerimizle aktarıyoruz.

Ücretlendirme paketi; maaş, ikramiye, sosyal yardım paketi ve yan haklarımızı ihtiyacımıza göre kendimizin yönettiği Flextra’dan oluşmaktadır.

Çalışma Modeli

Pandemi sebebiyle şu an uzaktan çalışmaya devam ediyoruz. Pandemi sonrası hibrit çalışma ve tamamen uzaktan çalışma modelleriyle devam edeceğiz. Rol ve fonksiyon bazında çalışma günleri değişkenlik gösterecek.

Maaş ödemeleri Nasıldır?

16 brüt ödeme olarak hesaplanır, 4 ikramiye her ay maaşa yansıtılarak ödenir.

Sosyal Yardım Paketinde Neler Var?

  • Her ay yakacak yardımı,
  • Setcard desteği,
  • Ramazan ve Kurban Bayramlarında bayram harçlığı,
  • Temmuz ayında izin harçlığı,
  • Üç çocuğa kadar her ay çocuk yardımı,
  • Yılda bir kez olmak üzere ilköğretim, lise ya da üniversitede okuyan çocuklarına eğitim yardımı,
  • Evlilik, doğum ve ölüm hallerinde belirlenen yardım tutarları,
  • Otuz beş yaşın altındaki tüm çalışanlarımız Koç Vakfı’na üyelik.(Koç Vakfı’nın belirlediği oranda maaş üzerinden yapılan kesintiler vakıfta oluşturulan hesapta çalışan adına birikir ve çalışanın işten ayrılması durumunda kıdemine göre farklı koşullarda geri ödeme yapılır.)
  • Koç Vakfı’na bağlı olarak opsiyonel Koç Allianz özel sağlık sigortası da çalışan ve ailesi için uygulanmaktadır. Ayrıca her çalışanımıza Ferdi Kaza Sigortası da yapılmaktadır.

Ekstrası fazla Flextra nedir?

Alışveriş yapmak mı istiyorsunuz? Yoksa güzel bir tatile çıkmak mı? Ya da belki araç kiralamak mı? Neye ihtiyacınız varsa hepsi Flextra’da.

Kendi ihtiyacımıza göre yan haklarımızı seçtiğimiz, istediğimiz gibi yönetebildiğimiz özel bir pakettir Flextra.

Teknolojiden sağlığa, alışverişten araç kiralamaya kadar çok geniş bir alanda ekstralar sunan bu paketi daha da zenginleştirmek için artı KoçSistem katkı payıyla her sene özgürce seçimlerimizi yaparız.

PERFORMANS YÖNETİMİ

Kariyer yolculuğumuza ve geleceğimize ışık tutan ve hepimizi hep daha ileriye taşıyan en önemli aracımız Performans Yönetim sistemimizdir. Kendimize, işimize, ekibimize, fonksiyonumuza ve şirketimize olan katkımızı ölçebilmemizi sağlar. Bu sayede gelecek adımlarımızda bizlere yön verir. Organizasyonun stratejileri doğrultusunda oluşturduğu hedeflerin gerçekleştirilmesine yönelik yapılandırılmış bir süreçtir.

Tüm Koç Topluluğu şirketleri olarak 2021 itibariyle performans yönetimini Koç Diyalog üzerinden gerçekleştirmekteyiz.

Son yıllarda dijital dönüşüm, teknolojik gelişmeler, pazar dinamiklerindeki değişimler ve önceliklerin hızla değişmesi ile iş ve proje yapış şekilleri benzersiz bir dönüşümden geçiyor. Bu dönüşüm doğrultusunda giderek daha çok ve farklı disiplinlerden paydaş ile karmaşık problemleri çözmemiz, çevik çalışma anlayışı ile en rekabetçi ürün ve hizmetleri oluşturarak, pazara en hızlı şekilde götürmemiz bekleniyor.

Dünya’daki öncü şirketlerin bu amaçla, geçmişi ölçmek yerine geleceğe odaklanan, canlı ve şeffaf yapılara geçtiğini, devamlı fikir alışverişini ve diyaloğu destekleyen mekanizmalar kurdukları bilinmektedir. Koç Topluluğu olarak bu dönüşümün öncü aktörü olmak gayesiyle, yeni iş yapış ve çalışma şekillerini destekleyen, dijital dönüşüm ve çevik çalışma anlayışımıza hız kazandıracak bir Performans Yönetimi anlayışı başlatılmıştır.

Tüm Koç Topluluğu şirketlerinde aynı anlayışın uygulandığı bir sistemden, şirketlerin kendi özelliklerine uygun olarak uygulama farklılıkları kurgulayabilmesine, matematiksel & mekanik ve yıl içinde unutulan hedef kartları yerine sizlerin yıl boyunca aktif şekilde güncelleyebileceği hedef yapılarına, geçmişi ölçen sistemden geleceğe odaklanan bir anlayışa geçiyoruz. En önemli ihtiyacımızın diyalog ve fikir alışverişi olduğunun farkında olarak, sistemin yalnızca iskeletini yenilemeyi değil, kalbini güçlendirmeyi hem yönetici çalışan arası hem de bununla kalmayarak tüm paydaşlar arası fikir alışverişini teşvik eden gelişim odaklı bir mekanizma devreye alınmıştır.

/ Yola Yeni Çıkanlar İçin: Level-Up
Yola Yeni Çıkanlar İçin: Level-Up
KoçSistem, üniversitelerin 3. veya 4. sınıf öğrencilerine yönelik staj ve yarı zamanlı çalışma programı olan KoçSistem Level Up ile fırsatlar sunuyor. Bu program, iş dünyası ve bilişim sektöründe deneyim kazanmak isteyenlere kapılarını açıyor. Katılımcılar, geleceklerine yatırım yaparken güçlü bir başlangıç yapıyorlar.